• Upozornenie
    • Vstup do budovy ZŠ s MŠ Unín je cudzím osobám možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy (0905614464)
          • Pytagoriáda - okresné kolo

25. 4. 2024

Dňa 9. a 10. apríla 2024 sa v Holíči konalo okresné kolo Pytagoriády. Našu školu reprezentovali postupujúci zo školského kola:

kategŕia P3: Viliam Karas, Tristan Alex Bublinec

kategória P4: Samuel Čulen, Farhad Ujhelyi

kategória P5: Filip Polák, Adam Ruhalovský, Alex Němec

kategória P6: Agáta Chrenková

22. 4. 2024

Dňa 17. 4.2024 sa na našej škole konal zápis detí do 1. ročníka na rok 2024 /2025. S radosťou sme privítali našich budúcich prváčikov , ktorí prišli trochu ustráchaní , ale neskôr nám hravo ukázali , čo všetko dokážu, akí sú šikovní. Za všetko ,čo nám pri zápise predviedli sme ich odmenili malými darčekmi a tešíme sa na stretnutie v septembri v 1. triede.

22. 4. 2024

Deň Zeme je deň venovaný našej planéte Zem, každoročne sa koná 22. apríla. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý má upozorniť na vplyv ničenia životného prostredia.

Tradíciou na našej škole sa už stalo upratovanie, zveľaďovanie areálu školy a obce. Žiaci I. stupňa sa vybrali do dediny, kde zbierali odpadky. Žiaci II. stupňa čistili areál školy /odstraňovali a odnášali suché konáre, hrabali, trhali burinu, zametali, zbierali odpadky/. Takisto sme sa zamerali aj na zvyšovanie povedomia o triedení odpadu, o hromadení množstva odpadu a jeho negatívnom dopade na prírodu. Žiaci I. a II. stupňa sa spojili a spoločnými silami v rámci ekoaktivity vytvorili "Strašiakov našej planéty" z odpadového materiálu.

• Čítajme si ...

16. 4. 2024

Dňa 22.3.2024 sa uskutočnil Čitateľský maratón pod názvom Čítajme si. Linka detskej istoty
            organizuje už 15. ročník tohto detského maratónu, ktorý je tento rok realizovaný s významnou
            podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. U nás na škole
            prebiehal pod záštitou školskej knižnice a bol rozdelený do dvoch okruhov: čitateľskej a výtvarnej.
            Čítalo sa doslova všade....žiaci druhého stupňa si pre prvý stupeň a materskú škôlku pripravili okrem
            čítania rozprávky aj rôzne aktivity, ktoré boli zamerané na čítanie s porozumením. Deviataci čítali
            prvákom, ôsmaci druhákom, siedmaci tretiakom, šiestaci štvrtákom a piataci škôlkarom... Okrem
            slovenských rozprávok O Popoluške či Snehulienke sa čítali aj autorské rozprávky O psíčkovi
            a mačičke, Mach a Šebestová a iné. Druhý okruh aktivít bol zameraný na maľované čítanie a žiaci mali
            nakresliť najobľúbenejšiu lit

3. 4. 2024

Vážení rodičia,

srdečne Vás a Vašich budúcich prváčikov pozývame na zápis do 1. ročníka Základnej školy s materskou školou Unín

Zápis prebehne najskôr elektronickou formou do 11.4.2024, link na prihlášku nájdete tu: https://zssmsunin.edupage.org/register/

Prihlášku si po vyplnení vytlačte (ak nemôžete, urobíme tak za vás priamo na zápise v škole), podpíšte obaja zákonní zástupcovia - to je povinné - a prineste so sebou v deň fyzického zápisu v škole.

• Siedmaci na exkurzii v Skalici.

22. 3. 2024

Streda 13. marec bol pre našich siedmakov špeciálnym dňom, kedy si mohli otestovať svoje záchranárske zručnosti. Zúčastnili sa kurzu 1. pomoci na Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Najprv ich čakala teoretická časť, kde sa dozvedeli, ako postupovať pri záchrane človeka, čo urobiť ako prvé, zopakovali si telefónne čísla na záchranné zložky. Potom sa s plným nasadením vrhli na praktickú časť, kde si každý žiak vyskúšal na elektrickej figuríne kardiopulmonálnu resuscitáciu, natrénovali si stabilizovanú polohu pacienta aj to, ako postupovať, keď sa človekovi dostane predmet do dýchacích ciest, tzv. Heimlichov chmat.

Štvrtok 25. 4. 2024